SİNAN TUZCUOĞLU ATATÜRK' EŞİ DOLUNAY SOYSERT ZÜBEYDE HANIM

ZÜLFÜ LİVANELİ'NİN "VEDA" İSİMLİ YENİ SİNEMA FİLMİNDE SİNAN TUZCUOĞLU ATATÜRK'Ü, EŞİ DOLUNAY SOYSERT DE ZÜBEYDE HANIM'I CANLANDIRIYOR!..

Zülfü Livaneli'nin 'Veda' isimli yeni sinema filminde Sinan Tuzcuoğlu Atatürk'ü, eşi Dolunay Soysert de Zübeyde Hanım'ı canlandırıyor…

Sarı saçları çok benzedi
Atatürk'ün hayatını anlatan 'Veda' isimli sinema filmi, ilginç bir detaya sahne oldu! Mart 2010'da vizyona girecek olan Zülfü Livaneli'nin senaryosunu yazıp, yönettiği filmde Atatürk'ü, sarı saçları ve mavi gözleriyle ona tıpa tıp benzeyen Sinan Tuzcuoğlu canlandırdı. Ata'nın annesi Zübeyde Hanım'ı ise Tuzcuoğlu'nun eşi Dolunay Soysert oynadı.

Laboratuvar kuruldu
'Veda' filminde karakterlerin gerçeğe uygun olması için İtalyan bir ekip görev aldı. Vittorio Sodano makyajları, Aldo Signoretti ise saçları yaptı. Özel bir laboratuvar kurarak çalışan ekip, çekimlerde bin 200 kilo makyaj malzemesi harcadı, 150 adet de peruk imal etti.

Makyajla yaşlandı kocasının annesi oldu

Çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan ve 2010 Mart'ta vizyona girmesi beklenen, Atatürk'ün hayat hikayesini anlatan 'Veda' adlı sinema filminde, Ulu Önder'e, Sinan Tuzcu hayat veriyor. Zülfü Livaneli'nin yazıp yönettiği filmde, Tuzcu'nun eşi Dolunay Soysert de rol alıyor. Soysert filmde, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı canlandırıyor. Bu rol için saatler süren makyajla yaşlandırılan Soysert'i görenler tanıyamıyor. "Veda"da, Atatürk'ün eşi Latife Hanım'ı ise, atv'de ekrana gelen 'Canım Ailem' dizisinde 'Feride' karakteriyle tanınan Ezgi Mola canlandırıyor. Atatürk'ün yaveri Salih Bozok'un anılarından beyazperdeye aktarılan filmde, Selanik'te çocukken başlayan bir dostluğun hikayesi anlatılıyor. "Veda"da; Mola, Tuzcu ve Soysert'in yanı sıra Özge Özpirinçci ve Serhat Mustafa Kılıç da rol alıyor.

 

Günaydın

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !